11 Ağustos 2013 Pazar

Gökdelenlere Asansör Yapmayı Unuttular

İspanya'da krizden çıkışın sembolü olması amacıyla inşa edilmeye başlanan InTempo kulelerinde büyük bir skandalın sembolü oldu. Kulelerin tamamlanmasına çok az bir zaman kala kulelerin 20. kattan sonra inşa edilen 27 kata asansör yapılmasının unutulduğu ortaya çıktı.

InTempo Kulelerinin orjinal projesinin 20 katlı olduğu ancak müteahhitlerin hızını alamayarak ilave 27 kat daha yaptığı, ama sonradan yapılan bu katlara asansör inşa edilmediği ve şu anda da asansör yapacak yer olmadığı söyleniyor.

asansör-unutulan-binalar-intempo-kuleleri

InTempo kulelerindeki tek skandal bu değil. Kulelerin inşaatına başlarken 2009 yılında açılması planlanmıştı, ama peş peşe gelen hatalar ve ekonomik kriz yüzünden kuleler halan tamamlanamadı.

Binaların ilk 23 katı yapılırken servis asansörü olmadığı için işçiler bu kadar katı yürüyerek inip çıkmak zorunda kalmıştı. Servis asansörü yapılınca oda bir başka skandalın konusu oldu. Servis asansörü çöktü ve 13 işçi yaralandı, maliyetleri düşürmek için bölge araç trafiğine kapatılmadığı için ambulanslar olay yerine ulaşamadı.

En son olay ise bir grup mühendis projeden istifa etti ve bahçeler ve havuzlardan oluşa son 8 kat şu anda yarım kaldı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder